01.

Rodinné vinařství Košut

  • Sklepmistr: Ing. Luděk a Jaroslav Košutovi
  • Novinky 178, Prušánky, 696 21
  • 728 676 326, 604 386 867
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jsme střední rodinné vinařství s tradicí sahající do 19. stol., působící v obcích Prušánky a Moravská Nová Ves.

Hlavními představiteli našeho vinařství jsou bratři Luděk a Jaroslav Košutovi, absolventi střední vinařské školy ve Valticích a zahradnické fakulty Mendelovy univerzity Brno v Lednici na Moravě. Cennými zkušenostmi nám pomáhá otec Jan Košut.

Ve vinařských obcích Prušánky a Moravská Nová Ves pěstujeme révu vinnou v integrované produkci na 15 ha vlastních vinic. Veškeré hrozny se zpracovávají moderními technologiemi ve vlastním provozu vybaveném pneumatickým lisem, vinifikátory na nakvášení červených vín či agregáty pro plně automatizované řízení kvasných procesů. Regulací teploty, a to chlazením pro kvašení bílých vín a ohřevem pro biologické odbourávání kyselin červených vín nebo komorovým filtrem pro filtraci moštů či filtrem Cross-flow. V nabídce jsou i vína školená v barrique sudech. Roční objem produkce je kolem 70 000 lahví.

K nejlepším odrůdám našeho vinařství patří Aurélius, který je zároveň vlajkovou lodí vinařství. Dále burgundské odrůdy, zejména Chardonnay a Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené a Tramín červený. Z červených odrůd André, Cabernet Sauvignon, Rulandské modré nebo Frankovka.

Klademe důraz na co nejvyšší kvalitu vín. Svědčí o tom četná uznání na prestižních vinařských výstavách. Pravidelná umístnění vín v Národním salonu vín ČR, zlaté, stříbrné a bronzové medaile z Valtických vinných trhů, medaile a diplomy z AWC Vienna, zlaté a stříbrné medaile na Weinparade Poysdorf a zlaté medaile z IWC San Francisco. Ale i např. 3. místo v kategorii Národní soutěže vín ČR a medaile z národní soutěže vín ze Slovácké podoblasti.

předseda výboru
Bořivoj Čech: 
+420 777 666 611

člen výboru
Stanislav Konečný: 
+420 777 001 463

člen výboru, pokladník
Marek Pšovský: 
+420 721 309 673

administrativní pracovník
PaedDr. Michaela Hradilová: 
+420 773 595 989

Spolek Nechorští vinaři
Prušánky 11, 696 21

IČ: 03677371

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro potřeby propagace akcí spolku jsou v průběhu dne pořizovány fotografie a videozáznam. Pokud by někdo nechtěl být na momentkách zachycen, sdělí tuto skutečnost fotografovi. Ten bude požadavek respektovat. Podrobné informace o pravidlech najdete ZDE.

Projekt s podporou Vinařského fondu