13.

Víno Čech

  • Sklepmistr: Vít Čech
  • Prušánská 268, Moravský Žižkov 691 01
  • 777 666 611
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vinařská tradice je v rodině přítomná určitě víc než sto let, dědila se z generace na generaci.

Vinařství v dnešní podobě vzniklo v podstatě z tradice a víno sloužilo až donedávna jen pro vlastní potřebu. Tomu odpovídá i roční objem produkce, který nepřesahuje 3000 litrů. Veškerou produkci lahvujeme k archivaci…

Obhospodařujeme v trati Slovenské hektar vinohradu, ze kterého vyrábíme převážně zemská vína, protože se nevyplatí zatřídění každého menšího množství hroznů do přívlastkových vín.

Část hroznů dokupujeme dle potřeby - například z Pavlova, většinou v přívlastkové kvalitě na doplnění odrůdové skladby. Výrobní postupy ctí zkušenosti předků. V používaných technologiích se sice objevuje pneumatický lis a nerezové kvasné nádoby, dominují však přirozené tradiční procesy, akátové sudy na bílá vína a barikové sudy na zrání červených vín. Malé partie, třeba jen stolitrové, lahvujeme vždy v létě následujícího roku. Jedná se vždycky jen o množství, které se do té doby nevypije nebo nerozdá. Odbyt pak probíhá spíše pasivním způsobem, ze sklepa se ceny pohybují od 80 do 160 korun za láhev.

Sklep v lokalitě Nechory plánujeme přebudovat na penzion. Podle možností investujeme prostředky z hlavní profese - kamenictví - zpracování přírodního kamene, protože komerční impulsy zatím do vinařství úmyslně nezavádíme. Přesto jsou na degustace vítány skupiny do patnácti návštěvníků pro příjemný, intenzivní zážitek z ochutnávky našich vín.

Tož nazdraví

předseda výboru
Milan Vašíček: 
+420 776 116 693

člen výboru
Drahoslav Melchrt: 
+420 775 952 030

člen výboru
Martin Čapka:
+420 773 272 229

Spolek Nechorští vinaři
Prušánky 345, 696 21

IČ: 03677371

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pro potřeby propagace akcí spolku jsou v průběhu dne pořizovány fotografie a videozáznam. Pokud by někdo nechtěl být na momentkách zachycen, sdělí tuto skutečnost fotografovi. Ten bude požadavek respektovat. Podrobné informace o pravidlech najdete ZDE.

Projekt s podporou Vinařského fondu